As Fajerwerki - fajerwerki.shop
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Zastosowania rac pistoletowych

Race do pistoletów to artykuł pirotechniczny, który używany jest przede wszystkim przez posiadaczy broni startowej lub alarmowej. Najczęściej przeznaczone są one wyłącznie do użytku z krótką, ślepą amunicją w pistoletach sygnałowych. Efekt, jaki dają, to połączenie błysku i komety świetlnej, a także bardzo głośnego huku. W artykule odpowiadamy na pytanie, w jakich sytuacjach najczęściej wykorzystywane są race pistoletowe!

Płoszenie dzikiej zwierzyny

Podstawowym zastosowaniem rac pistoletowych jest płoszenie i odstraszanie dzikiej zwierzyny oraz ptaków. Głośny hałas i jasne światło, jakie wytwarza broń startowa podczas wystrzału, skutecznie odgoni wszelkie zwierzęta, sprawiając, że Twoja okolica stanie się całkowicie bezpieczna. Co istotne, do posiadania tego typu artykułów pirotechnicznych nie są wymagane żadne uprawnienia. Podczas ich użytkowania należy jednak przestrzegać zasad zawartych w dołączonej do nich instrukcji obsługi.

Sygnał alarmowy

Race pistoletowe stosowane są także w sytuacjach awaryjnych, jako sygnał alarmowy. Za ich pomocą można wskazać miejsce pobytu osoby znajdującej się w niebezpieczeństwie oraz poinformować o zagrożeniu, gdy nie ma ona innej możliwości kontaktu. Świetnie sprawdzają się zatem podczas wypraw w góry czy wypłynięć na większe akweny wodne, aby w razie wypadku mieć szansę na zawołanie pomocy.

Imprezy sportowe

Ze względu na zróżnicowany efekt, jaki zapewniają race do pistoletów, są one chętnie wykorzystywane również podczas rozmaitych imprez sportowych, np. do sygnalizowania rozpoczęcia wyścigu czy też meczu. Ponadto są one stosowane podczas świętowania wielu innych okazji, takich jak Nowy Rok. W sklepach znajdziesz artykuły, które różnią się między sobą kolorem rozbłysku, jego intensywnością oraz rodzajem efektu świetlnego, jaki dają. Dzięki temu łatwo dostosujesz je do konkretnego zapotrzebowania.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]