As Fajerwerki - fajerwerki.shop
DO KOŃCA KWIETNIA RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
DO KOŃCA KWIETNIA RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Blog

sklep z petardami

Co poza sezonem można znaleźć w sklepie z fajerwerkami?

Choć pirotechnika zazwyczaj kojarzy się z okresem noworocznym, a zwłaszcza z nocą sylwestrową, to jednak można z niej korzystać przez cały rok – nie tylko do celów czysto rozrywkowych. W naszym artykule bliżej przyjrzymy się temu, co nasz sklep z fajerwerkami może zaoferować klientom poza sezonem. Zapraszamy do lektury!
Czytaj dalej
petardy

Jak głośne potrafią być petardy hukowe?

Petardy hukowe to bardzo popularne fajerwerki – można je kupić nie tylko w celach rozrywkowych. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak głośne potrafią być? W niniejszym artykule przybliżymy ten temat, porównując różne poziomy głośności i zasady użytkowania.
Czytaj dalej
fajerwerki w opakowaniach

Czy do fajerwerków muszą być załączane instrukcje użytkowania?

Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy niebo rozświetla się tysiącami kolorowych fajerwerków. Choć to jest piękne widowisko, to jednak nie można zapominać o tym, że fajerwerki są również źródłem potencjalnego zagrożenia. Właśnie dlatego warto zastanowić się, czy do każdego zakupionego produktu muszą być załączane instrukcje użytkowania i jakie informacje powinny się w nich znaleźć.
Czytaj dalej
odpalanie fajerwerków

Które wyroby pirotechniczne można bezpiecznie trzymać w rękach?

Kiedy nadchodzi czas na świętowanie, nie ma nic bardziej spektakularnego niż wyroby pirotechniczne, które rozświetlają niebo i wprowadzają atmosferę radości. Warto jednak mieć zawsze na uwadze, że fajerwerki to materiał łatwopalny – o wysokiej temperaturze palenia, a w niektórych przypadkach również o dużym polu rażenia – dlatego nieprzypadkowo tylko dorośli mogą je odpalać. W tym artykule rozwiejemy wątpliwości na temat trzymania w ręku wyrobów pirotechnicznych.
Czytaj dalej
kobieta trzyma kolorowe race dymne

Czy race dymne nie brudzą ubrań?

Czy race dymne nie brudzą ubrań? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach, wydarzeniach sportowych czy manifestacjach, na których często używa się rac dymnych. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat oraz przybliżyć czytelnikom informacje na temat tego, jak działają race dymne i jakie są ich potencjalne skutki uboczne.
Czytaj dalej
czerwona flara ratownicza

Rola i znaczenie czerwonych flar w ratownictwie

Czerwone flary odgrywają niezwykle ważną rolę w ratownictwie, zarówno na lądzie, jak i na morzu. Ich stosowanie może uratować życie wielu osób, które znalazły się w sytuacji zagrożenia. W tym artykule przyjrzymy się bliżej roli i znaczeniu flar czerwonych w ratownictwie, omówimy ich zastosowanie oraz sposób działania.
Czytaj dalej
para trzymająca zimne ognie

Czy zimnymi ogniami można się oparzyć?

Pytanie dotyczące tego, czy zimnymi ogniami można się oparzyć, może wydawać się sprzeczne. Jednak na dłuższą metę warto zrozumieć mechanizm, który sprawia, że zimne ognie stają się bezpiecznym źródłem zabawy czy też ozdobą podczas różnych uroczystości. Przyjrzyjmy się bliżej zagadnieniu związanemu z zimnymi ogniami w poniższym artykule, by poznać ich właściwości oraz możliwe zagrożenia.
Czytaj dalej
odpalone petardy

Wyroby pirotechniczne dla ultrasów. Przegląd rozwiązań

Różnego rodzaju sztuczne ognie są od dawna wykorzystywane przez kibiców do tworzenia żywej atmosfery podczas wielu wydarzeń sportowych. Dzięki nim fani poszczególnych drużyn piłkarskich mogą pokazać swój doping zawodnikom i stworzyć wyjątkową atmosferę na meczu. W tym artykule poznamy różne rodzaje wyrobów pirotechnicznych, które polecane są dla ultrasów, a także względy bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę podczas ich stosowania.
Czytaj dalej
skrzynki wojskowe

Świece dymne w wojskowości

Świece dymne to jedne z niezwykle popularnych wyrobów pirotechnicznych, które wykorzystywane są na szeroką skalę w różnych celach – również w wojskowości. Mogą być używane do tworzenia zasłon dymnych, sygnalizowania niebezpieczeństwa lub oznaczania celów. Czym jednak dokładnie są świece dymne, jak działają i jakie mają znaczenie dla wojskowości? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie powyższe pytania!
Czytaj dalej
zimne ognie w dłoni

Zimne ognie polecane na sylwestra

Większość osób nie wyobraża sobie świętowania Nowego Roku bez pięknego pokazu sztucznych ogni. Rozmaite, kolorowe fajerwerki wybuchające na niebie to nieodzowny element tej wyjątkowej nocy, który uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Co jednak z osobami, które z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w takim pokazie? Czy zimne ognie mogą być dla nich dobrą alternatywą? Sprawdźmy w artykule!
Czytaj dalej
płonąca petarda z iskrami.

Petardy hukowe jako pirotechnika sygnalizacyjna

Rozmaite fajerwerki wykorzystywane są nie tylko podczas świętowania Nowego Roku czy innych ważnych okazji, ale też w innych celach. Mogą mieć one np. charakter sygnalizacyjny. Do takiej grupy wyrobów pirotechnicznych zaliczają się między innymi petardy hukowe, które emitują bardzo głośny efekt dźwiękowy po odpaleniu, dlatego są często wykorzystywane w różnych sytuacjach. Gdzie? Odpowiadamy w artykule.
Czytaj dalej
czerwona flara pistoletu

Czy do korzystania z rac pistoletowych potrzeba specjalnych zezwoleń?

Race pistoletowe są szczególnie popularne wśród posiadaczy tzw. broni startowej, która jest wykorzystywana np. podczas różnego rodzaju zawodów oraz innych wydarzeń sportowych, lub sygnałowej – stosowanej w sytuacjach awaryjnych. Sztuczne ognie tego typu zapewniają spektakularny efekt pirotechniczny po odpaleniu, zarówno świetlny, jak i dźwiękowy. Czy do korzystania z rac pistoletowych potrzeba jednak specjalnych zezwoleń? Sprawdźmy!
Czytaj dalej
SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]