As Fajerwerki - fajerwerki.shop
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Zasady działania i obsługi rac pistoletowych

Chcesz samodzielnie zorganizować pokaz pirotechniczny? Pierwszym krokiem jest wybór odpowiednich fajerwerków. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży wyrobów pirotechnicznych mają w swojej ofercie mnóstwo różnych produktów, które różnią się ceną, sposobem działania oraz efektami. Do wyboru są między innymi: petardy, rakiety, wyrzutnie, fontanny, flary, świece dymne, ognie rzymskie czy stroboskopy. Ciekawą propozycją dla miłośników sztucznych ogni są też race pistoletowe. Jeżeli zastanawiasz się, czym się charakteryzują i jak ich używać, dobrze trafiłeś

Czym charakteryzują się race pistoletowe?

Race pistoletowe to wyroby pirotechniczne klasyfikowane jako rodzaj hukowej broni sygnalizacyjnej. Aby z niej korzystać, nie trzeba mieć na szczęście żadnego specjalnego pozwolenia. Pistolety hukowe są najczęściej wykorzystywane do odstraszania zwierząt, ludzi, wzywania pomocy albo miotania rac lub flar świetlnych. W niektórych dyscyplinach sportowych stosuje się je w roli pistoletów startowych, których wystrzał informuje zawodników o rozpoczęciu wyścigu.

Race pistoletowe są przeznaczone do stosowania w pistoletach hukowych. Proch w nich spalony powoduje wyrzucenie racy. Tego typu pistolety mogą mieć jedną lub dwie lufy. Można je kupić w sklepach oferujących artykuły myśliwskie albo w firmach specjalizujących się w sprzedaży wyrobów pirotechnicznych. Race pistoletowe dzieli się na race sygnałowe oraz race z efektami sylwestrowymi. Takie wyroby oprócz huku zapewniają widzom spektakularne efekty wizualne (np. wielobarwne gwiazdy rozbryzgowe, światło podczas lotu racy, flary z rozpryskami w różnych kolorach lub kolorowe efekty mieszane).

Jak działają race i jak się je obsługuje?

Aby móc korzystać z rac pistoletowych, trzeba wyposażyć się w pistolet hukowy. Jest on zbudowany z lufy, przewody gładkościennego oraz mechanizmu uderzeniowego kurkowego. Żeby załadować wybrane naboje, trzeba najpierw odchylić lufę, a następnie umieścić je bezpośrednio w jej wnętrzu. Jeżeli chcesz wystrzeliwać z niego race, należy zamontować przeznaczoną do tego specjalną nasadkę (tzw. adapter). Następnie umieszcza się w niej racę, kieruje pistolet do góry i naciska spust. 

Koniecznie trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które mówią, że race mogą być stosowane tylko na zewnątrz z dala od obiektów łatwopalnych i pożarowo wrażliwych. Powinny być zawsze wystrzeliwane pionowo w górę. Nie wolno kierować lufy pistoletu hukowego w kierunku ludzi albo zwierząt, ani trzymać go w ugiętej ręce. Strzelając z takiego pistoletu, ręka, w której jest on trzymany, musi być wyprostowana i wyciągnięta nad głowę. Przed rozpoczęciem pokazu, koniecznie upewnij się, czy widzowie znajdują się w bezpiecznej odległości od miejsca wystrzału.

Race pistoletowe to doskonała propozycja na Sylwestra lub inne wyjątkowe wydarzenia, które chcesz uczcić przez zorganizowanie pokazu pirotechnicznego. Dzięki użyciu pistoletu hukowego pokaz staje się dużo prostszy do przeprowadzenia, gdyż nie trzeba podpalać lontu ani dbać o to, aby fajerwerk nie przewrócił się podczas odpalania.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]