As Fajerwerki - fajerwerki.shop
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Z jakich fajerwerków można bezpiecznie korzystać na własnym podwórku?

Podczas świętowania niektórych wydarzeń sportowych, koncertów, a zwłaszcza w sylwestra, odpala się spore ilości fajerwerków. Na imprezach masowych, za efekty pirotechniczne odpowiada spory zespół techników, który organizuje bezpieczny i widowiskowy pokaz. Istnieją jednak fajerwerki, z których można bezpiecznie korzystać na własnym podwórku.

Zasady bezpieczeństwa podczas odpalania pirotechniki

Materiały pirotechniczne takie jak fajerwerki to bardzo widowiskowy efekt, który może się jednak okazać niebezpieczny dla zdrowia, a czasami nawet i życia obserwujących. Aby uniknąć potencjalnych nieszczęść, należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo już podczas zakupów. Bezpieczne fajerwerki powinny być odpowiednio zabezpieczone i nieuszkodzone. Warto zwrócić uwagę na klasyfikację wyrobów pirotechnicznych, którą określa dziennik ustaw. Klasa F1 to wyroby pirotechniczne o bardzo niskim stopniu zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz mienia i środowiska. Oznaczenie powinno znajdować się na opakowaniu.

Kiedy już zakupimy odpowiedni zestaw w hurtowni fajerwerków, należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi. Po wyjęciu z opakowania należy sprawdzić, czy sprzęt jest kompletny, ani czy nie ma żadnych wad fabrycznych. Wszelkiego rodzaju pęknięcia, wybrzuszenia lub złamane części mogą mieć znaczący wpływ na działanie. Kiedy już uzyskamy pewność, że sprzęt jest sprawny, należy znaleźć odpowiednie miejsce do pokazu. Nie należ odpalać żadnych środków pirotechnicznych w pobliżu pojazdów, budynków oraz z dala od innych osób. 

Fajerwerki to świetne widowisko wizualno-dźwiękowe i z pewnością powinny być kojarzone wyłącznie z pozytywnymi chwilami. Podczas samodzielnego odpalania pirotechniki należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, a także wybierać taki sprzęt, który będzie bezpieczny dla nas i otoczenia.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]