As Fajerwerki - fajerwerki.shop
Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
Promocja na wyrzutnie -15% | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Z jakich fajerwerków mogą korzystać osoby niepełnoletnie?

Fajerwerki są niezastąpioną atrakcją zapewniającą wiele niezapomnianych emocji podczas różnych imprez czy obchodów ważnych świąt lub uroczystości. Jednak ze względu na to, że są to wyroby pirotechniczne, a ich niewłaściwe użycie może powodować realne zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia ludzi, ich obsługa powinna być powierzona osobom pełnoletnim, które nie znajdują się pod wpływem alkoholu czy innych substancji psychoaktywnych. Osoby niepełnoletnie nie mogą samodzielnie kupować ani korzystać ze sztucznych ogni. Czy jednak na pewno zakaz ten dotyczy wszystkich wyrobów pirotechnicznych? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy wpis!

Z jakich fajerwerków mogą bezpiecznie korzystać osoby niepełnoletnie?

Choć sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest zabroniona, to na szczęście na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bezpiecznych fajerwerków, z których mogą pod opieką dorosłych korzystać nawet dzieci. Oto lista sztucznych ogni, których mogą używać najmłodsi:

1. Zimne ognie
To najpopularniejszy rodzaj fajerwerków przeznaczony dla młodszych fanów wybuchów. Cieszą się one niesłabnącą popularnością od wielu lat, gdyż są bezpieczne dla użytkowników i zapewniają bardzo atrakcyjny efekt wizualny. Zimne ognie to cienkie metalowe druciki pokryte w połowie albo ¾ wybuchową szarą masą, składającą się z azotanu baru oraz opiłków żelaza. Aby uzyskać efekt, należy przypalić koniec sztucznego ognia oblany masą aż do momentu, kiedy zacznie ona trzeszczeć. Podczas spalania zimne ognie wytwarzają duże ilości pięknych iskier, które hipnotyzują swoim wyglądem. Dostępne są zarówno proste zimne ognie, jak i takie o nieco bardziej wyszukanych kształtach (np. serca czy cyfry).

2. Strzelające diabełki
To interesująca propozycja dla małych miłośników sztucznych ogni. Jest to produkt bezpieczny, dlatego mogą z niego korzystać nawet dzieci pod opieką opiekunów. Są to malutkie torebeczki zwinięte w kształt przypominający niewielką cebulkę, wykonane z bibułki papierosowej, w których zamknięta jest niewielka ilość żwiru albo gruboziarnistego piasku. Są one zaimpregnowane wybuchowym piorunianem srebra. Substancja ta wykazuje wielką czułość na tarcie, dlatego, aby zdetonować diabełka, wystarczy energicznie rzucić nim o twardą powierzchnię. W momencie zetknięcia się z nią diabełka dochodzi do eksplozji, która objawia się charakterystycznym odgłosem trzaśnięcia przypominającym nieco dźwięk wydawany przez kapiszony.

3. Wybuchowa niespodzianka
To efektowny pirotechniczny gadżet, który z pewnością będzie dużym zaskoczeniem dla uczestników każdej dziecięcej imprezy. W niewielkim pudełku zamknięte są drobne, dobrane tematycznie niespodzianki (np. balony, gwizdki czy czapeczki), które po odpaleniu lontu wystrzelają w powietrze. Obsługa wybuchowej niespodzianki jest bardzo prosta – wystarczy zdjąć zabezpieczenie lontu, postawić ją na równym podłożu, a następnie odpalić lont. Po krótkiej chwili z pudełka na wysokość około 2 metrów wystrzelą kolorowe niespodzianki, które można będzie łapać.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]