As Fajerwerki - fajerwerki.shop
RABAT 20% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
RABAT 20% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Świece dymne w wojskowości

Świece dymne to jedne z niezwykle popularnych wyrobów pirotechnicznych, które wykorzystywane są na szeroką skalę w różnych celach – również w wojskowości. Mogą być używane do tworzenia zasłon dymnych, sygnalizowania niebezpieczeństwa lub oznaczania celów. Czym jednak dokładnie są świece dymne, jak działają i jakie mają znaczenie dla wojskowości? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie powyższe pytania!

Czym są świece dymne?

Świece dymne to wyroby pirotechniczne o kształcie niedużego cylindra zakończonego lontem. Sztuczne ognie tego typu wypełnione są specjalnym materiałem palnym, który po odpaleniu wytwarza ogromne ilości gęstego dymu. Świece dymne występują w różnych rozmiarach. Zazwyczaj emitują one dym przez kilkadziesiąt sekund, jednak niektóre modele mogą działać nawet przez kilka minut.

Dym wytwarzany przez te sztuczne ognie jest nietoksyczny i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Choć w wojskowości zazwyczaj stosowane są świece dymne wytwarzające dym w kolorach białym i czarnym, na rynku dostępne są także wyroby w innych intensywnych barwach.

Jak wykorzystywane są świece dymne w wojskowości?

W wojskowości świece dymne wykorzystywane są przede wszystkim podczas różnego rodzaju ćwiczeń czy manewrów w terenie, które mają przygotować żołnierzy do prawdziwych walk. Są one stosowane do realizacji różnych zadań związanych ze szkoleniem – zarówno całych pododdziałów, jak i indywidualnych żołnierzy – i nie tylko. Znajdują one swoje wykorzystanie także podczas przeprowadzanych działań wojennych.

Za ich pomocą można stworzyć zasłonę dymną, aby ukryć sprzęt czy też przemieszczających się żołnierzy. Ponadto wyroby pirotechniczne tego typu stosowane są również w celu zasygnalizowania niebezpieczeństwa lub oznaczania celów do ataku. Dzięki temu inni żołnierze dokładnie wiedzą, w którym kierunku powinni się kierować, by pomóc osobie potrzebującej lub przeprowadzić akcję zbrojną.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]