As Fajerwerki - fajerwerki.shop
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Podstawowe przepisy dotyczące korzystania z wyrobów pirotechnicznych

Z wyrobów pirotechnicznych na własny użytek można korzystać przez dwa dni w roku. Jest to 31. grudnia  (Sylwester) oraz 1. stycznia (Nowy Rok). Wyroby pirotechniczne, takie jak petardy czy race popularne na zabawach sylwestrowych, muszą być dopuszczone do obiegu. Nie należy zaopatrywać się w materiały dostępne na miejskich targach i stoiskach oraz zachowywać ostrożność podczas korzystania z nich.

Ustawy, które stanowią o sposobach wykorzystania materiałów pirotechnicznych

Szczegółowe rozporządzenia określające warunki korzystania z materiałów pirotechnicznych to m.in. ustawa o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią oraz amunicją, ustawa o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego, rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej. Pewne adnotacje znajdują się także w kodeksie wykroczeń i są związane z zakłócaniem spokoju, porządku publicznego i spoczynku nocnego (zapis w art. 51). 

Kodeks wykroczeń koncentruje się na karaniu za nieostrożne obchodzenie się z materiałami pirotechnicznymi oraz sprzedaż materiałów nieposiadających odpowiednich oznaczeń czy zatajających termin ważności. W zależności od rodzaju i konsekwencji wykroczenia, kara może opierać się na naganie, grzywnie, areszcie lub pozbawieniu wolności. Najczęstszą karą, która dotyka prywatne osoby nieostrożnie lub nieodpowiednio korzystające z petard, jest mandat w wysokości 500 zł. 

Regulacje dotyczące działalności gospodarczej i organizacji imprez

Podobne przepisy związane z wykorzystywaniem fajerwerków dotyczą prowadzenia działalności gospodarczej opartej na sprzedaży materiałów pirotechnicznych oraz organizatorów różnego rodzaju zgromadzeń czy imprez masowych. W ich wypadku dodatkową zgodę na korzystanie z nich musi wydać odpowiedni organ administracji publicznej. Zazwyczaj jest to Prezydent Miasta lub Władze Gminy oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. 

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]