As Fajerwerki - fajerwerki.shop
DO KOŃCA KWIETNIA RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
DO KOŃCA KWIETNIA RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Które wyroby pirotechniczne można bezpiecznie trzymać w rękach?

Kiedy nadchodzi czas na świętowanie, nie ma nic bardziej spektakularnego niż wyroby pirotechniczne, które rozświetlają niebo i wprowadzają atmosferę radości. Warto jednak mieć zawsze na uwadze, że fajerwerki to materiał łatwopalny – o wysokiej temperaturze palenia, a w niektórych przypadkach również o dużym polu rażenia – dlatego nieprzypadkowo tylko dorośli mogą je odpalać. W tym artykule rozwiejemy wątpliwości na temat trzymania w ręku wyrobów pirotechnicznych.

Czy rzymskie ognie można trzymać w ręku?

Aby cieszyć się pięknymi efektami rzymskich ogni, należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Nie wolno trzymać odpalonych wyrobów pirotechnicznych w dłoni – gdyż zawsze mogą zaskoczyć użytkownika niekontrolowanym wybuchem. Należy je odpalić – podobnie jak wyrzutnie rakiet – z ziemi, np. umieszczając w specjalnej rurce czy wkopując na pewną głębokość w podłożę. Następnym krokiem jest oddalenie się w bezpieczne miejsce, na odpowiednią odległość.

Jak odpalać bezpiecznie fajerwerki?

Przed odpaleniem wyrobów pirotechnicznych należy zapoznać się z dołączoną instrukcją użytkowania. Nasza hurtownia dokłada starań, by sprzedawać wyłącznie bezpieczne, sprawdzone, renomowane produkty od zaufanych firm, dlatego zawsze jest przy nich odpowiednia instrukcja napisana w języku polskim. Rakiet i innych wyrobów pirotechnicznych nie należy odpalać – a tym bardziej trzymać! – w rękach, gdyż jest to główna przyczyna wielu poważnych urazów. Należy stosować się do treści instrukcji – nie wolno sugerować się niczym innym.

Warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych osób oraz przedmiotów łatwopalnych podczas korzystania z takich rakiet. Ponadto należy zainwestować w produkty renomowanych firm, które dbają o jakość i bezpieczeństwo swoich wyrobów. Znajdziesz je w naszej gorzowskiej hurtowni.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]