As Fajerwerki - fajerwerki.shop
RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Krótki przegląd pirotechniki stadionowej

Kibice, którzy tłumnie wybierają się na stadion, chcąc dopingować swoją drużynę – często oprócz głośnego śpiewu przyśpiewek i hymnów klubowych, decydują się podkreślić doping pirotechniką stadionową. 

Jakie są rodzaje pirotechniki stadionowej

Można wyróżnić kilka przykładów pirotechniki, które cieszą się największą popularnością.

Flary

Jeden z najpopularniejszych atrybutów, wchodzących w skład pirotechniki stadionowej. Ich działanie polega na wydobywaniu się z flar światła w odpowiednim kolorze wraz z dymem. Niektóre mogą być wyposażone w silniki rakietowe, dzięki, którym mogą wystrzelić w powietrze, co potęguje efekty ich działania. 

Race dymne

Nazywane również świecami dymnymi. Swoim działaniem w dużym stopniu przypominają flary. Efekt działania rac dymnych ma charakter stały. Ich działanie polega na ulatnianiu się kolorowego dymu, który można dopasować np. do barw klubowych, co jest świetnym rozwiązaniem dla kibiców. Rac dymnych  nie należy trzymać w dłoniach.

Race stroboskopowe

To kolejny rodzaj pirotechniki stadionowej. Swoim działaniem również przypomina powyższe przykłady, jednak z tą różnicą, że charakter działania jest przerywany. Polega na wystrzeleniu kilku lub kilkunastu kulek światła bezpośrednio po sobie, dając niesamowity efekt. Ich kolor oraz systematyczność w wystrzeleniu kulek jest zależne od modelu rac. 

Ognie wrocławskie

Ognie wrocławskie to niewielkie tekturowe tubki. Inaczej nazywane są ogniami bengalskimi.  Ich wnętrze wypełniono materiałem technicznym. Posiadają lont – po jego podpaleniu należy odsunąć się od ładunku o ok. 8 metrów. Efekt jaki można osiągnąć to przede wszystkim efekt świetlny. Ponadto pojawia się dym, będący skutkiem spalania substancji.

Stroboskopy

Stroboskopy tworzą fantastyczny efekt, dzięki któremu migające promienie przecinają się z dymem. Niewielki ładunek pirotechniczny wyposażono w lont. Po jego odpaleniu należy niezwłocznie odsunąć się na co najmniej 6-8 metrów. Stroboskopów nie należy trzymać w dłoniach.

Wśród fajerwerków przeznaczonych na stadion wszystkie powyższe będą nadawać się idealnie. Ich efektowne działanie sprawia, że duch kibicowania ukochanej drużynie będzie niemal unosił się nad stadionem. Warto jednak wspomnieć o jednej rzeczy. Każdy rodzaj pirotechniki stosowany w dużych skupiskach ludzi będzie stanowił zagrożenie, kiedy posługuje się nim nieumiejętnie oraz niedbale. Decydując się na powyższe przyrządy, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim dobro innych kibiców.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]