As Fajerwerki - fajerwerki.shop
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
DO KOŃCA WAKACJI RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Kilka wskazówek, jak fotografować fajerwerki i sztuczne ognie

Noc sylwestrowa może być spędzona nie tylko na szampańskiej, radosnej zabawie, ale także w sposób bardziej kontemplacyjny. Jednym z nich jest obserwacja spektakularnych i emocjonujących pokazów sztucznych ogni. Jeżeli zdecydujemy się uwiecznić kilka najpiękniejszych ujęć, autorskie fotografie będą świetnym pomysłem na prezent dla rodziny i bliskich. 

Stabilny aparat i odpowiednie parametry zdjęcia

W wypadku robienia zdjęć nocnych ważne jest uzyskanie odpowiedniego stopnia stabilizacji aparatu. Do jego uzyskania niezbędny jest statyw i wężyk spustowy lub pilot zdalnego wyzwalania. Dzięki takiemu wyposażeniu nie będziemy musieli bezpośrednio dotykać aparatu,a co za tym idzie nie poruszymy statywem. Do wykonywania zdjęć ruchomych obiektów najlepiej sprawdzają się obiektywy szerokokątne. Pozwalają one na uchwycenie możliwie rozległego obrazu, dzięki czemu uchwycimy więcej szczegółów, które potem będziemy mogli wykadrować przy pomocy programów graficznych. Oprócz profesjonalnego  sprzętu konieczny jest też odpowiedni dobór parametrów. W fotografii sztucznych ogni świetnie sprawdza się długi czas naświetlania oraz możliwie najmniejsza czułość. Przydaje się w tym wypadku funkcja Bulb, która pozwala na tak długie naświetlanie zdjęcia, jak czas naciskania na spust migawki lub przycisku pilota. 

Fotografia sztucznych ogni – co jeszcze ma znaczenie? 

Fajerwerki i sztuczne ognie nie są jednak zarezerwowane tylko na noc sylwestrową. Często wykorzystywane są także podczas uroczystości weselnych, by jeszcze bardziej upamiętnić pełne emocji chwile. Zdarza się więc, że zdjęcie fajerwerków będzie wykonywane za dnia, a nie po zmroku. Jakie wskazówki przydadzą się nam w takiej sytuacji? Przede wszystkim najważniejszy jest dobór odpowiedniego miejsca. Niekiedy sprawdzi się lokalizacja położona wyżej niż inne punkty. W innym wypadku lepiej będzie uchwycić kolorowe fajerwerki z ziemi, ukazując przy tym jakieś charakterystyczne miejsce lub ważny przekaz, taki jak zakochana para młoda. Wszystko to wymaga przemyślanego działania i wcześniejszego zaplanowania ujęcia, jakie chcemy wykonać. Jeśli zależy nam na osiągnięciu ciekawego efektu, możemy wykonać zdjęcie sztucznych ogni odbijających się w tafli wody.  

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]