As Fajerwerki - fajerwerki.shop
RABAT 20% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
RABAT 20% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Jakie efekty świetlne mogą dawać fajerwerki?

Fajerwerki nie są używane tylko w sylwestra. To także świetny pomysł na uczczenie ważnego wydarzenia jak ślub czy urodziny. Efektowne pokazy pirotechniczne są często prezentowane na imprezach miejskich, meczach lub koncertach. Sztuczne ognie podkreślą podniosłe chwile i dodają magii ważnym wydarzeniom.

Nieważne czy organizujesz ślub czy koncert. Snopy świateł, świecące fontanny, wybuchające serca– jest wiele rodzajów efektów, które w odpowiednim połączeniu pozwolą Ci stworzyć niesamowite show.

Różna kolorystyka sztucznych ogni

Istnieje wiele barw i efektów świetlnych fajerwerków, które rozświetlają niebo każdej nocy sylwestrowej. Barwa zależy od składu i zastosowanych środków chemicznych. Budowa fajerwerku składa się z czarnego prochu, który jest głównym składnikiem, zatyczki, ładunku napędzającego, lontu i uchwytu. Kolor nadaje zmieszanie środków chemicznych z prochem. Przykładowo wykorzystanie soli baru daje zielone fajerwerki, miedź daje niebiesko-zielone efekty, a związki sodu dają żółty kolor. Istnieją również fajerwerki czerwone, różowe, białe oraz niebieskie i fioletowe.

Rodzaje fajerwerków

Do najpopularniejszych rodzajów fajerwerków należą petardy lontowe oraz – wykorzystywane podczas oprawy meczy i sesji zdjęciowych – flary. Petardy lontowe pozwalają uzyskać niesamowity efekt błyskowo-hukowy. Oprócz tego wyróżniamy:

 • Wulkany i fontanny – najczęściej stoją na ziemi, odpalona mieszanka pirotechniczna wywołuje efekt wulkanu,
 • Wyrzutnie pojedyncze i wielostrzałowe – mieszanka zostaje uniesiona w powietrze i tam rozprasza,
 • Rakiety – jedne z najbardziej spektakularnych fajerwerków, można tworzyć z nich piękne kompozycje, dają różne efekty,
 • Rzymskie ognie – działają na zasadzie wyrzutni, materiał unosi się na wysokość kilku metrów i delikatnie wygasza.

Oczywiście to tylko nieliczne rodzaje fajerwerków, ponieważ na sklepowych półkach znajdziemy również: emitery dźwięku,.efektowne racje pistoletowe, bączki, motyle, kulki dymne, katiusze i – popularne zwłaszcza podczas festynów i odpustów – diabełki. Oprócz tego wyróżniamy także flary, stroboskopy i generatory dymu, choć te zazwyczaj stosowane są w ramach pirotechniki scenicznej.

Efekty sztucznych ogni

Sztuczne ognie mogą dawać różne efekty świetlne. Ogólnie przyjęta terminologia jest stosowana przez większość firm, które produkują materiały pirotechniczne. Oto kilka efektów:

 • Chryzantemy – rozkładające się kule o różnej długości i szerokości ramion,
 • Palmy – wiele ramion rozkładających się w kilku kierunkach. Przypominają koronę drzewa,
 • Wierzby – to wielokolorowe iskry opadające w dół. Przypominają kształt wierzby,
 • Fale – regularnej długości fale zakończone kulą,
 • Serca – symetryczne serca, idealne na ślub czy zaręczyny,
 • Kwiaty – różne wzory na wiele okazji,
 • Komety – mają tylko jedno ramię. Przypominają spadającą gwiazdę.

Dodatkowo, oprócz wizualnych wrażeń, fajerwerki posiadają także różne efekty dźwiękowe (jedne „piszczą”, inne „wybuchają”), chociaż na rynku dostępne są także “ciche” wersje, które nie mają huku.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]