As Fajerwerki - fajerwerki.shop
RABAT 20% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
RABAT 20% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Jakie efekty dają emitery dźwięku i petardy hukowe?

Sztuczne ognie używane na pokazach pirotechnicznych oraz w innych sytuacjach dostępne są w wielu różnych rodzajach. Po odpaleniu zapewniają przede wszystkim wspaniałe efekty świetlne. Niektóre artykuły, takie jak emitery dźwięku czy petardy hukowe, wykorzystywane są jednak również do wytwarzania bardzo głośnych efektów dźwiękowych. Sprawdźmy w artykule, jakie mają one działanie, a także, w jakich sytuacjach są wykorzystywane!

Emitery dźwięku

Emitery dźwięku, jak wskazuje ich nazwa, mają na celu wytwarzać bardzo głośne efekty dźwiękowe po odpaleniu. Artykuły te zostały wyposażone w zwiększony ładunek prochowy, który sprawia, że emitowany huk jest znacznie większy niż w przypadku tradycyjnych petard. W związku z tym zazwyczaj nie są one wykorzystywane na co dzień ani podczas standardowych pokazów pirotechnicznych.

Co istotne, emitery dźwięku dostępne są w wielu wersjach do wyboru. Różnią się one między sobą przede wszystkim głośnością wybuchu, która oscyluje wokół 120 – 130 dB. Ponadto głośny huk w przypadku niektórych artykułów może być poprzedzony efektem świetlnym w różnych kolorach.

Petardy hukowe

Petardy hukowe, podobnie jak emitery dźwięku, służą do wytwarzania dużego hałasu. Efekt, jaki zapewniają, do złudzenia imituje dźwięk wybuchających granatów czy pocisków. W związku z tym są wykorzystywane na przykład do skutecznego odstraszania dzikiej zwierzyny oraz ptactwa. Petardy hukowe świetnie sprawdzają się również podczas różnego rodzaju gier terenowych o militarnym charakterze oraz rekonstrukcji historycznych.

W połączeniu z efektami świetlno-wizualnymi, jakie dają petardy błyskowe czy świece dymne, tworzą one klimatyczną atmosferę świetnie oddającą nastrój przedstawianych przez aktorów wydarzeń. Ponadto są one stosowane również jako środek prewencyjny w celu tłumienia demonstracji, protestów czy zamieszek na ulicach.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]