As Fajerwerki - fajerwerki.shop
RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Jak rozpoznać uszkodzone fajerwerki?

Fajerwerki to świetny pomysł na uczczenie jakiegoś ważnego wydarzenia lub uatrakcyjnienia koncertu czy imprezy. Niestety sztuczne ognie to materiał pirotechniczny, który potrafi wyrządzić niemałe szkody dla otoczenia lub ludzi, dlatego ważne jest ich właściwe użytkowanie. Przed odpaleniem fajerwerków należy sprawdzić ich stan techniczny oraz upewnić się, że postępujemy zgodnie z instrukcją.

Czynniki, które wskazują na wadliwy produkt

Niestety wielu ludzi, zwłaszcza podczas sylwestra, kupuje niepewne materiały pirotechniczne od niesprawdzonych sprzedawców zamiast licencjonowanych hurtowni. Czasami może się zdarzyć, że fajerwerki są fabrycznie uszkodzone lub doznały uszkodzeń poprzez niewłaściwe użytkowanie. Przed rozświetleniem nieba w pierwszej kolejności należy sprawdzić stan opakowania. Źródłem niepokoju powinny być wszelkie wgniecenia czy pęknięcia. Jeżeli karton, w którym znajdują się fajerwerki, miał kontakt z wodą – należy go wyrzucić, ponieważ mokry proch może wpłynąć na czas ich eksplozji. Jeżeli podczas otwierania kartonu z fajerwerkami zauważymy luzem rozsypany proch, należy dokładnie sprawdzić wszystkie fajerwerki. Nawet drobno sypiący się proch może spowodować niekorzystne i nieprzewidziane efekty przy wybuchu sztucznych ogni. 

Przed rozpoczęciem pokazu pirotechnicznego i rozświetlenia nieba kolorowymi sztucznymi ogniami, warto sprawdzić stan techniczny fajerwerków oraz pamiętać, że jest to przedmiot wybuchowy. Mając to na uwadze nie powinno się ich absolutnie używać pod wpływem alkoholu oraz pozwalać na korzystanie osobom niepełnoletnim.

Konsekwencje uszkodzonych lub nieprawidłowo użytkowanych fajerwerków

Petardy

Zawilgocone petardy mogą wybuchnąć zanim wyrzucisz je z ręki. Upewnij się, że opakowanie jest suche i odrzuć petardę natychmiast po odpaleniu. Nie czekaj do ostatniej chwili, grozi to poparzeniami, utratą palców i dłoni.

Rakiety

Jeżeli zauważyłeś pęknięcia na powierzchni rakiety, nie korzystaj z niej. Uszkodzona rakieta najczęściej wybucha za późno. Bardzo często wtedy, kiedy ktoś zbliży się zobaczyć dlaczego „nie działa”. Jeżeli chcesz uniknąć zniszczonego ubrania i oparzeń, nie rób tego!

Wyrzutnie

Krzywa lub pęknięta wyrzutnia sprawia, że tor fajerwerków staje się nieprzewidywalny. Upewnij się, że konstrukcja jest prawidłowa. Ogień odpalaj maksymalnie na wyciągnięcie ręki. Nie stój nad wyrzutnią i w żadnym wypadku nie zaglądaj do środka.

Ognie rzymskie

Ognie rzymskie zawierają od kilku do kilkunastu strzałów. Jeżeli opakowanie jest zniszczone lub zawilgocone, niektóre strzały mogą pojawić się później, będąc przyczyną poparzeń i pożarów. W trakcie lotu mogą zmienić tor – uważaj na to!

Pamiętaj

Oczywiście to tylko nieliczne konsekwencje, które może nieść za sobą nieumiejętne korzystaniem z fajerwerków.  Wszystkie materiały pirotechniczne, niezależnie od tego czy mowa o: diabełkach, zimnych ogniach, katiuszach, emiterach dźwięku czy innych tego typu produktach, powinny być używane z głową. Mylą się Ci którzy sądzą, że krzywdę wyrządzić mogą tylko rakiety czy petardy.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]