As Fajerwerki - fajerwerki.shop
DO KOŃCA KWIETNIA RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
DO KOŃCA KWIETNIA RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Jak bezpiecznie korzystać z fajerwerków?

Fajerwerki to widowiskowy akcent wielu imprez. Nieodłącznie kojarzą się z imprezą noworoczną, coraz częściej uświetniają wesela, a także inne uroczystości. Niestety nieostrożne używanie fajerwerków może skończyć się m.in. oparzeniami skóry, uszkodzeniami ciała, a nawet pożarami. Jakich zatem należy przestrzegać reguł bezpieczeństwa podczas odpalania fajerwerków, aby pokaz był udany?

Najważniejsze zasady odpalania fajerwerków

Z materiałami łatwopalnymi trzeba obchodzić się szczególnie ostrożnie. Po pierwsze, zakupy zawsze warto robić w sprawdzonych sklepach lub hurtowniach fajerwerków, co do których mamy pewność, że oferuje dobrej jakości produkty od renomowanych producentów. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiały pirotechniczne spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka. Po drugie, choć wydawać się to może banalne, przed użyciem fajerwerków trzeba dokładnie zapoznać się z ich instrukcją obsługi. Stan zakupionych fajerwerków musi zgadzać się z opisem zawartym w instrukcji. Zabronione jest jakiekolwiek manipulowanie przy fajerwerkach. Nigdy nie należy ich używać do celów, do jakich nie zostały stworzone, ani też odpalać ich w sposób inny niż zaleca producent.

Materiały łatwopalne nie nadają się do zamkniętych przestrzeni. Źle wystrzelone fajerwerki mogą w łatwy sposób zagrozić czyjemuś zdrowiu, a przy tym doprowadzić do zniszczenia mieszkania. Materiałów pirotechnicznych nie wolno także odpalać z balkonów i okien, w pobliżu innych domów czy bloków mieszkalnych, gdzie nieszczęśliwy wypadek mógłby skończyć się pożarem.

W trosce o bezpieczeństwo podczas stosowania fajerwerków trzeba także pamiętać o tym, że:

  • niewypały wciąż mogą wiązać się z ryzykiem – nie powinno odpalać się ich ponownie,
  • wypadki związane z korzystaniem z fajerwerków bardzo często powodowane są odpalaniem sztucznych ogni z rąk.  

Przy odpalaniu fajerwerków pod uwagę należy wziąć także zachowanie dzieci, które żywo interesują się wielobarwnymi efektami świetlnymi, jak i bezpieczeństwo zwierząt.

SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]