As Fajerwerki - fajerwerki.shop
RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ
RABAT 15% NA WYRZUTNIE, FONTANNY I PETARDY! | Darmowa wysyłka w e-sklepie dla wszystkich zamówień powyżej 300PLN | NIE WYSYŁAMY FAJERWERKÓW ZA GRANICĘ

Czy do korzystania z rac pistoletowych potrzeba specjalnych zezwoleń?

Race pistoletowe są szczególnie popularne wśród posiadaczy tzw. broni startowej, która jest wykorzystywana np. podczas różnego rodzaju zawodów oraz innych wydarzeń sportowych, lub sygnałowej – stosowanej w sytuacjach awaryjnych. Sztuczne ognie tego typu zapewniają spektakularny efekt pirotechniczny po odpaleniu, zarówno świetlny, jak i dźwiękowy. Czy do korzystania z rac pistoletowych potrzeba jednak specjalnych zezwoleń? Sprawdźmy!

Jak działają race pistoletowe?

Race pistoletowe mogą być używane wyłącznie z pistoletami sygnałowymi, alarmowymi lub startowymi oraz ślepą amunicją o kalibrze 6 mm. Co istotne, do tego celu potrzebujesz również specjalnej nasadki na pistolet o kalibrze 15 mm, do której wkładane są rakietki pistoletowe. Aby bezpiecznie odpalić racę, w magazynku należy umieścić ślepą amunicję hukową, a w oddzielnym miejscu – lufie pistoletu lub adapterze – umieścić racę. 

Załadowana amunicja po wystrzeleniu odpala rakietkę i sprawia, że leci ona wysoko do góry, dając ciekawy efekt na niebie. Fajerwerki tego typu emitują zazwyczaj głośny huk, a do tego biały błysk lub kometę w jednym z kilku kolorów, takich jak czerwony, niebieski, zielony, złoty, srebrny czy brokatowy.

Race pistoletowe a zezwolenia

Do korzystania ze standardowych rac pistoletowych o wspomnianym powyżej kalibrze nie są wymagane żadne szczególne zezwolenia ani uprawnienia. Dzięki temu mogą być stosowane podczas wielu różnych sytuacji i okazji. Pamiętaj jednak, by zawsze wybierać sztuczne ognie opatrzone odpowiednim certyfikatem.

Ich użytkowanie natomiast powinno odbywać się wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz z przestrzeganiem zasad zawartych w dołączonej do nich instrukcji obsługi. Co więcej, race pistoletowe nie mogą być odpalane w przestrzeniach zamkniętych ani w pobliżu dużej ilości zabudowań czy elementów łatwopalnych. Tylko wówczas użytkowanie tego typu fajerwerków będzie w pełni bezpieczne i przyniesie oczekiwane efekty.

Inne przeznaczenia pistoletów sygnałowych

Race pistoletowe znajdują użytek przy takich sytuacjach jak:

  • wezwanie pomocy s.o.s.,
  • rozpoczęcie startów w konkurencjach sportowych,
  • odstraszanie zwierząt (np. atakujących psów, ptaków żerujących w sadach, polach i ogrodach),
  • tresura psów na odporność na huk,
  • wystrzelenie fajerwerków podczas zabaw sylwestrowych.
SZYBKA DOSTAWA
Zamawiasz, płacisz, wysyłamy, odbierasz. Cały proces nie przekracza 48h.
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
U nas możesz zapłacić przelewem, kartą, gotówką lub Paypalem. Wybierz dogodny sposób płatności.
BEZPIECZNE ZAKUPY
Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi produktami i promocjami.

[mailpoet_form id="1"]